Leden 2009

27.01.09

31. ledna 2009 v 2:15
Dneska (úterý27) jsem se vzbudil kolem 7 ráno a věděl jsem že mně čeká cesta do Prahy . Vymyslel jsem si totiž že bych zašel do divadla a ještě k tomu jsem ukecal kamarádku aby šla se mnou . No po pravdě jsem jí moc přemlouvat nemusel ,za což jsem rád ! S postele se mi vůbec nechtělo a do zimy už teprve ne!! Nakonec jsem ale vstal (v 9) a šel se podívat na internet na vlakové spojení. A vtom se ozvalo mé akční já s nápadem , že když už jedu do té Prahy tak bych si to mohl trochu s příjemnit . A to zkusit cestu Pendolinem . Problém je jen vtom že nestaví v Kolíně. No nic zajedu si do Pardubic tam to staví a pak hurá Pendolinem do Prahy. V laky neměli kupodivu žádné spoždění takže jsem mohl 11.39 nastoupit do vlaku směr Praha. Místa ve vlaku bylo dost takže jsem si mohl vybrat a nemusel hledat své místo podle jízdního lístku.
Jízda vlakem byla velmi příjemná , kdo jel někdy vlakem tak ho překvapí to ticho které je během celé jízdy ,při jakékoliv rychlosti . Další plus je že nejsou cítit žádné otřesy. A tím bych asi skončil chválením Pendolina. Po pravdě jsem čekal více pohodlí které po povinném zaplacení místenky 200kč by asi očekával každý. Vybral jsem si místo u okna , bohužel sedačky byly umístěny proti směru jízdy. Ale to mi pro tentokrát nevadilo ,přeci jen jsem tu dnes byl hlavně kvůli vlaku. Taky jsem marně hledal nějakou elektrickou přípojku ,ale marně . není tady žádná ,takže jediné co je tu navíc oproti normálnímu rychlíku je možnost nastavení sedačky podle potřeby. Pak tu je ještě možnost si elektricky stáhnout clonu proti sluníčku a osvětlení nad hlavou a tím bych asi skončil. Musím jen upozornit že jsem jel ve druhé třídě , takže kdybyste chtěli využít například ele.přípojku, nebo audio systém, tak si musíte koupit jízdenku do první třídy. Ještě se musím z mínit v krátkosti o jedné příjemné věci a tou je příjemný hlas který vás uvítá při rozjezdu a na konci vaší jízdy . Tím hlasem je jedna s hlasatelek českého rozhlasu stanice Radiožurnál ,kterou jsem okamžitě poznal. Jméno ale bohužel nevím. Při vjezdu do Prahy se spustila muzika (Má vlast -Vltava) a však když posloucháte tuto muziku a koukáte na bordel který je kolem kolejí působí to velmi špatně , no prostě ostuda.
Při výstupu na konečné, stanice Hlavní nádraží jsem si všiml že už dokončily rekonstrukci kolejiště a podchodů . Vyrazil jsem pro lístky do ticketpro na Můstku , měli poslední 4 lístky. Takže jsem radostně vzal dva a šel se podívat do knihkupectví . Když jsem se vracel na nádraží objevil jsem pěknou hospůdku a protože jsem měl hlad tak jsem vešel . Dal jsem si pivečko a brambory ze zelím a prejt . moc dobré to bylo. Alespoň nemusím už doma vařit. Když jsem dorazil domů přepadla mně únava ,takže jsem zalezl do postele a pokračoval v tom co jsem ráno nedokončil , nebo přesněji přerušil ..

22.1.09

24. ledna 2009 v 13:23
Můj dnešní zápis začíná vlastně už ve čtvrtek večer kdy se mi začala dělat boule na dásni. Ráno jsem jsem vstal tedy s tím ,že do práce půjdu jen oznámit že tam nejdu a že si beru půl dne dovolené a že si jdu najít nějakého zubaře.

Nevěděl jsem že je tak těžké najít volného zubaře. (od té doby co bydlím v Kolíně žádného nemám,3roky) Všude mi říkali že neberou a že mají plno. Když jsem už obešel asi 10 zubaře co mně nevzal začalo mně to štvát . Nakonec mi ale v jedné ordinaci poradily že jeden doktor bere. Okamžitě jsem ho vyhledal a světe div se vzal mně. Posadil jsem se tedy v čekárně a čekal.

Takové tempo jsem ještě neviděl za 10 minut udělal 4 lidi a tak jsem přišel na řadu. Co mně překvapilo že to skoro vůbec nebolelo a trvalo to asi 5minut. Když jsem odházel tak mi řekl že kdyby to bolelo že mám přijít ráno.

Druhý den ráno to bylo v pohodě, tak jsem vyrazil do práce.

Kolem 10 to ale začalo bolet a nějak natékat. Vzal jsem si tedy zase půl dne volno že vyhledám zubaře. Pro jistotu jsem ještě zavolal do ordinace kde mi sestra řekla že tu doktor už není a že jedině musím do prahy nebo do Pardubic na ambulanci. (to fakt potěší )

Jel jsem teda domů a vyhledal si na internetu kde že ta pohotovost je .Dozvěděl jsem se že v Praze jsou dvě ambulance které připadají v úvahu. Ale obě začínají až od 19. No nic hold to musím vydržet.

Na 19 už jsem byl v čekárně kde už bylo asi 6lidí ,což mi přišlo docela málo, ale opak byl pravdou do ordinace jsem se dostal až kolem 23hodiny . Tou dobou jsem už nemohl bolest vydržet a bylo mi jedno co se mnou bude doktorka dělat hlavně aby to přestalo bolet.

Vysvětlil jsem jí co mně trápí a pustila se do práce . Nejdříve vyčistila kanálky (už to bylo nepříjemné) pak usoudila že tohle stačit nebude a že mi to musí umrtvit a pak to rozříznout ,že tam toho hnisu je hodně. Další podrobnosti už ani psát nebudu každý si to umí představit. Při odchodu jsem dostal leták kde byly lékárny které mají otevřeno nonstop , vybral jsem si tu v černém mostě. Tou dobou začínala pusa přicházet k sobě a bolest byla příšerná. Na černým mostě měli zavřeno. Jel jsem (no spíš letěl) do Holešovic kde měla být další lékárna a taky byla . V lékárně byla pěkná a navíc i příjemná lékárnice , v lékárně jsem si dal prášek a k tomu ještě paralen proti bolesti a jel konečně domů. Po dálnici jsem to pádil 120km (moje normální rychlost je 100 ) taky konečně začal působit paralen. Domů jsem se dostal kolem 1 hodiny ráno. Ještě jsem napsal mistrovi sms že do práce v sobotu nedorazím že toho mám dost . A do je celá moje patálie která doufám tímto skončila v podělí pak jdu ke svému novému zubaři na kontrolu , tak jsem zvědavý ........zatím mojí důvěru nezískal....