27.01.09

31. ledna 2009 v 2:15
Dneska (úterý27) jsem se vzbudil kolem 7 ráno a věděl jsem že mně čeká cesta do Prahy . Vymyslel jsem si totiž že bych zašel do divadla a ještě k tomu jsem ukecal kamarádku aby šla se mnou . No po pravdě jsem jí moc přemlouvat nemusel ,za což jsem rád ! S postele se mi vůbec nechtělo a do zimy už teprve ne!! Nakonec jsem ale vstal (v 9) a šel se podívat na internet na vlakové spojení. A vtom se ozvalo mé akční já s nápadem , že když už jedu do té Prahy tak bych si to mohl trochu s příjemnit . A to zkusit cestu Pendolinem . Problém je jen vtom že nestaví v Kolíně. No nic zajedu si do Pardubic tam to staví a pak hurá Pendolinem do Prahy. V laky neměli kupodivu žádné spoždění takže jsem mohl 11.39 nastoupit do vlaku směr Praha. Místa ve vlaku bylo dost takže jsem si mohl vybrat a nemusel hledat své místo podle jízdního lístku.
Jízda vlakem byla velmi příjemná , kdo jel někdy vlakem tak ho překvapí to ticho které je během celé jízdy ,při jakékoliv rychlosti . Další plus je že nejsou cítit žádné otřesy. A tím bych asi skončil chválením Pendolina. Po pravdě jsem čekal více pohodlí které po povinném zaplacení místenky 200kč by asi očekával každý. Vybral jsem si místo u okna , bohužel sedačky byly umístěny proti směru jízdy. Ale to mi pro tentokrát nevadilo ,přeci jen jsem tu dnes byl hlavně kvůli vlaku. Taky jsem marně hledal nějakou elektrickou přípojku ,ale marně . není tady žádná ,takže jediné co je tu navíc oproti normálnímu rychlíku je možnost nastavení sedačky podle potřeby. Pak tu je ještě možnost si elektricky stáhnout clonu proti sluníčku a osvětlení nad hlavou a tím bych asi skončil. Musím jen upozornit že jsem jel ve druhé třídě , takže kdybyste chtěli využít například ele.přípojku, nebo audio systém, tak si musíte koupit jízdenku do první třídy. Ještě se musím z mínit v krátkosti o jedné příjemné věci a tou je příjemný hlas který vás uvítá při rozjezdu a na konci vaší jízdy . Tím hlasem je jedna s hlasatelek českého rozhlasu stanice Radiožurnál ,kterou jsem okamžitě poznal. Jméno ale bohužel nevím. Při vjezdu do Prahy se spustila muzika (Má vlast -Vltava) a však když posloucháte tuto muziku a koukáte na bordel který je kolem kolejí působí to velmi špatně , no prostě ostuda.
Při výstupu na konečné, stanice Hlavní nádraží jsem si všiml že už dokončily rekonstrukci kolejiště a podchodů . Vyrazil jsem pro lístky do ticketpro na Můstku , měli poslední 4 lístky. Takže jsem radostně vzal dva a šel se podívat do knihkupectví . Když jsem se vracel na nádraží objevil jsem pěknou hospůdku a protože jsem měl hlad tak jsem vešel . Dal jsem si pivečko a brambory ze zelím a prejt . moc dobré to bylo. Alespoň nemusím už doma vařit. Když jsem dorazil domů přepadla mně únava ,takže jsem zalezl do postele a pokračoval v tom co jsem ráno nedokončil , nebo přesněji přerušil ..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Míša | E-mail | Web | 2. února 2009 v 21:05 | Reagovat

Tak to mohl být více než píjemný den ;-). To my minule také měli docela pěkný - vstávat v půl dvanácté a pak na 2 hodiny na kolo :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama