Březen 2010

Paroubku vypadni!!!

5. března 2010 v 10:47
Chtě nechtě se i ke mě dostala tato zpráva. Paroubek řekl že spasí Český sport a hokej zvlášť ...

Co k tomu dodat. Asi jen to ,že se tu někdo malinko zbláznil , nebo minimálně bacil do hlavy.

Co je ale horší , jak na toto prohlášení budou reagovat voliči ,občané. ??
Poslední dobou mám takový pocit ,že jsme se vrátily o 30let v čase do minulosti. Jen s tím rozdílem že v krámě máme banány.
Copak lidi u nás nemají vlastní rozum. Copak je normální věřit někomu kdo říká že sníží deficit státu a pak dělá pravý opak a ještě se tím chlubí.

Závěrem snad jen toto pane Paroubek ,,neděkujeme vypadněte¨!!!
Čím dříve tím lépe.

OH Vancouver

3. března 2010 v 19:25
Zimní hry ve Vancouveru skončily a já se mohu konečně v klidu vyspat a dohnat spánkové manko. Po dobu 17dni pro mě tento svátek znamenal krásnou podívanou .
Podle mého názoru šlo o jedny s nejkrásnějších her v historie. A to i přesto že olympiádě nepřálo počasí a občas to někde v organizaci zavrzalo. Kanaďané to vynahradily obrovským nadšením a národní hrdostí. Hry se mi líbily i pro to že se nesnažily za každou cenu dělat s OH her nějakou mega show ve stylu Ameriky .
Hry jako vždy nabídli velké výhry a velká zklamání . Jako největší neštěstí bych vybral Holanského krasobruslaře který si jel už pro zlatou a jeho trenér ho poslal do špatného okruhu . Něco podobného se stalo i jednomu závodníkovy v běhu na lyžích. Naopak mezi velikány olympiády bych zmínil ,Björndalena kterému vždy fandím,dále pak fenomenální Ammann který nebyl k poražení. Určitě bych zmínil i naší M.Sáblíkovou.
Jediné co jsem moc nesledoval bylo krasobruslení. Možná se mi to jen zdálo ale úroveň krasobruslení šla poslední dobou dolů. Chybějí hlavně osobnosti a velká jména. Zato úrověň letošního hokejového turnaje byla velmi výborná. Také bylo vidět že hokej je opravdu v Kanadě sport číslo jedna... Skoro na všechny zápasy ,včetně zápasů žen byli vyprodány.
Když už jsme u fanoušků je vidět velký rozdíl mezi námi a Kanadou. Nedokážu si představit oslavy u nás čehokoli bez alkoholu a dělání bordelu ..... V Kanadě věc naprosto normální. Ani při oslavách titulu hokejistů nenastali žádné problémy. Živě si umím představit situaci u nás .
Velmi blízké mi bylo také vlastenectví Kanaďanů . Mi jsme vlastenci jen v době opravdového srabu nebo sportovního vítězství.

Zavěrečný program mě velmi pobavil . A to hlavně úvod .. Kdy si nedělali velkou hlavu s toho že jim nevyjel jeden sloup při úvodním uvítacím ceremoniálu. Naopak na to ještě vtipně upozornily.
Umím si představit jak by se to u nás rozebíralo horem dolem..
Nevím proč ale připadají mi všechny národy které jaksi mají co se historie týče ,něco společného s Velkou Británi velmi sympatické .
Už se těším na letní hry v Londýně.